A klasa

Redaktorzy “Łączy Nas Piłka” na meczu Kolejarza Czeremcha

Kolejny mecz z naszego podwórka opisano na portalu laczynaspilka.pl w ramach akcji “100 meczów na stulecie” (PZPN-u – red.). Tym razem redaktorzy odwiedzili Czeremchę. Kolejarz grał z GKP Orla (10:2 dla gospodarzy).

Powstała z tego bardzo ciekawa relacja, z której dowiemy się m.in. co wspólnego, poza miejscem funkcjonowania, ma Kolejarz z ludowym zespołem muzycznym “Czeremszyna”. Kto jeszcze nie był na stadionie, będzie miał okazję zobaczyć w tej relacji bardzo oryginalną i nieco archaiczną architekturę stadionu w Czeremsze.

U nas przeczytacie początek tekstu, link do całości poniżej.

W 2019 roku, z okazji 100-lecia PZPN, oglądamy i zachęcamy do obejrzenia na żywo 100 oficjalnych, rozgrywanych w Polsce spotkań. Jak było na jednym z nich? Zapraszamy do lektury!

8 września 2019, godz. 11:30, 2. kolejka podlaskiej Klasy A (grupa I), Czeremcha, ul. Długa.

KOLEJARZ CZEREMCHA – GKP ORLA 10:2.

MECZ NR: 76/100.

PRZEJECHANE KILOMETRY: 210. Szybko, sprawnie, bezstresowo. Nie mielibyśmy nic przeciwko, żeby w takich warunkach podróżować zawsze i wszędzie. Niedzielny poranek rządzi.

TEMPERATURA: 24 stopnie Celsjusza. Trochę niespodziewanie, bo gdy wyjeżdżaliśmy z domu raczej zanosiło się na – pozwolimy tu sobie przysposobić wygłoszony w zupełnie innych okolicznościach słynny cytat Jana Himilsbacha – jesienne depresyjne pijaństwo a nie wesołe letnie picie. Gdzieś w połowie drogi niebo się przetarło i takie też – z drobnymi przerwami – towarzyszyło nam do końca dnia.

BILETY: Niestety brak. Namacalną pamiątkę z pobytu na mecze w Czeremsze jednak do domu przywieźliśmy.