bo swojskie smakuje lepiej

Wyniki na żywo

4 liga

IV liga – weryfikacja ŁKS-u w trzech najbliższych meczach

Po wydarciu przez ŁKS punktu w meczu z MOSP-em, dość przekonującej wygranej z Biebrzą Goniądz, wciąż nie znamy realnej siły ŁKS-u Łomża. Poznamy ją jednak w trzech najbliższych meczach.

ŁKS w pierwszej kolejce zremisował w Białymstoku z MOSP-em. Bramkę w 80. minucie na 2:2 zdobył Robert Speichler, grający trener zespołu. ŁKS zagrał dobre spotkanie, zdobywając cenny punkt. Po dwóch kolejkach jest już wiceliderem, po wygranej 3:1 z Biebrzą Goniądz.

Wciąż jednak trudno określić realną siłę rażenia łomżyńskiego klubu. Po letnich zmianach w zespole, odejściu kilku zawodników, drużyna składa się głównie z młodych zawodników. I to trzy najbliższe mecze mogą odpowiedzieć na pytanie: o co będzie walczył ŁKS w tym sezonie?

W najbliższej kolejce, w niedzielę o 17:30, ŁKS podejmie Wissę Szczuczyn. Wissę, która w pierwszej kolejce zremisowała z silnym Promieniem Mońki, a w drugiej pokonała 1:0 MOSP Białystok. Wissa w letniej przerwie pozyskała kilku bardzo dobrych zawodników. Do drużyny dołączył m.in. Michal Twardowski, który reprezentował barwy Jagiellonii, Wisły Płock, Resovii, Wigier Suwałki. W ostatnich dniach do Wissy dołączył Gabriel Krupiński, wypożyczony z Wigier Suwałki.

W czwartej kolejce ŁKS zagra na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski. Tur co prawda w pierwszym spotkaniu uległ 1:3 Warmii Grajewo, ale pokazał w Grajewie, że potrafi grać w piłkę. Udowodnił to w drugim spotkaniu, wygrywając 4:1 z Promieniem Mońki. U siebie Tur będzie trudny do pokonania.

W piątej kolejce ŁKS u siebie zagra z rezerwami Jagiellonii. Rezerwami, o których jest ostatnio głośno, ze względu na dołączanie do zespołu zawodników z pierwszej drużyny. Jeśli będzie tak również w meczu z ŁKS-em, szanse na punkty dla ŁKS-u w tym meczu są niewielkie. A może tak się stać, bo 7-8 września, a więc w weekend, kiedy odbędzie się mecz ŁKS-u z Jagą, w Ekstraklasie będzie akurat przerwa reprezentacyjna, a to sprawia, że w rezerwach Jagi może zagrać dość duża liczba zawodników z pierwszego zespołu.

Na pewno drużyna może liczyć na wsparcie swoich kibiców, którzy pojechali ze swoim zespołem do Goniądza. Na trybunach w Goniądzu zasiadło 40 kibiców LKS-u, głośno dopingujących ŁKS.