A klasa

“Chcemy zobaczyć, na co stać ten zespół”. Pogoń Łapy wraca do gry

Piłkarze MKS Pogoni Łapy rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu, w którym zagrają w pierwszej grupie podlaskiej A klasy.

Trenerem pierwszego zespołu został Paweł Kul, dotychczasowy szkoleniowiec drużyny juniorów. I to właśnie zawodnicy tej drużyny mają tworzyć trzon kadry A-klasowej Pogoni, w której znalazło się także kilku doświadczonych, starszych zawodników.

“W tym sezonie chcemy zobaczyć na co stać chłopaków. Mamy młodą drużynę wzmocnioną zawodnikami doświadczonymi jednakże cierpliwie będziemy pracować aby systematycznie robić krok do przodu. Ewentualne wyższe cele będziemy stawiać sobie przed kolejnym sezonem”piszą władze klubu na swoim facebooku.  

Pierwszy trening odbył się 15 lipca, a trener miał do dyspozycji 19 zawodników. Pogoń rozpocznie sezon pucharowym meczem u siebie z LZS Choroszcz, który odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia. Pierwsze ligowe starcie Łapianie stoczą tydzień później. Ich rywalem będzie Gryf Czarni Gródek.

Przygotowania do pierwszego po przerwie ligowego sezonu idą zgodnie z planem. Drużyna ma za sobą grę wewnętrzną, w niedzielę zagra sparing z Unią Ciechanowiec. Formę Pogoni przed sezonem sprawdzą jeszcze Narew Choroszcz, Magnat Juchnowiec, KS Sokoły, GKS Andrzejewo, Iskra Wyszki.

Pogoń ze względu na problemy organizacyjne i finansowe musiała w sezonie 2016/2017 wycofać drużynę z IV ligi. Obecny zarząd klubu tworzą już nowi ludzie, i nie chcą powielać błędów poprzedników. Priorytetem prezesów są sprawy organizacyjne.

“Chcemy, żeby w klubie było wszystko poukładane pod względem organizacyjnym. Cieszy widok boisk przygotowanych przez dyrektora Niwińskiego (dyrektora Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach – red.). Jeśli wszystko zagra na pewno będziemy przynosić dużo radości naszym kibicom, których mam nadzieję nie zabraknie”z nadzieją mówią prezesi.

Trzymamy kciuki za Pogoń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *