3 liga 4 liga A klasa Okręgówka

Jednym radość, innym łzy. Za nami ostatnia kolejka sezonu

To był, niestety, ostatni już weekend z lokalną piłką na Podlasiu. Jedni świętowali, dla innych sezon zakończył się smutno. Jeszcze inni… wciąż nie wiedzą, co da im zajęte miejsce.

Zwycięskim remisem sezon zakończył trzecioligowy Ruch Wysokie Mazowieckie. Podział punktów (1:1) w meczu z rezerwami Legii Warszawa, dał Ruchowi utrzymanie w III lidze. Ruch zgromadził 4 punkty więcej niż pierwszy spadkowicz – Mazur Ełk. do 4. ligi spadł (już dawno) ŁKS Łomża, a Olimpia Zambrów, po bardzo dobrej rundzie wiosennej, zajęła ostatecznie 7 miejsce w tabeli.

Do 3. ligi awansował KS Wasilków, który pokonał 5:1 na wyjeździe Promień Mońki. Swój mecz wygrała także Warmia Grajewo (4:1 z Dębem), ale sezon zakończyła z dwoma punktami straty do Wasilkowa.

– To jeden z najpiękniejszych dni dla KS Wasilków. Smakuje to wyjątkowo – skomentował dla portalu www.knyszynska.eu na gorąco Artur Woroniecki, szkoleniowiec wasilkowskiej drużyny.

Czy trener patrzy już w przyszłość, kiedy prowadzona przez niego drużyna będzie mierzyć się z silnymi zespołami w trzeciej lidze? – zapytaliśmy.

– Taka moja rola. I mam pomysł na to. Mamy czas na chwilę odpoczynku, na trzy tygodnie spokoju. Chłopaki muszą zregenerować swoje siły. Dużo zależy teraz od zarządu, by nasz zespół wzmocnić piłkarsko, poprawić też sprawy organizacyjne i finansowe. Burmistrz jest za nami. Mam nadzieję, że damy trochę radości mieszkańcom w rundzie jesiennej. Będą dobre mecze – z Legią, z Polonią, które reprezentują wysoki poziom. Co do naszych zawodników – jeśli będą zainteresowani grą w klubie, to temat współpracy z każdym z nich jest otwarty. Muszą potwierdzić jednak swoją przydatność na poziomie trzeciej ligi. Wymagania będą wyższe, nie ma co ukrywać – dodał Artur Woroniecki.

Z 4. ligi spadły KS Śniadowo i Magnat Juchnowiec. Prawdopodobnie spadnie również MKS Mielnik, w związku z dołączeniem do rozgrywek w przyszłym sezonie rezerw Jagiellonii Białystok.

Z klasy okręgowej do 4. ligi awansowały już wcześniej Sokół Sokółka i Krypnianka Krypno. Pozostaje pytanie – ile drużyn spadnie. Na pewno spadną cztery drużyny – LZS Narewka (wycofana z rozgrywek), Jasion Jasionówka, Kolejarz Czeremcha i Polonia Raczki. Jeśli z 4. ligi spadną trzy drużyny, z okręgówki spadnie prawdopodobnie także Korona Dobrzyniewo. Poczekajmy jednak na oficjalny komunikat Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Z grupy I A klasy awans uzyskały Orlęta Czyżew i, w ostatniej kolejce Unia Ciechanowiec. Unia w ostatnim meczu wygrała z GKP Orla, 2:1, zdobywając gola na dwie minuty przed końcem meczu. Z drugiej grupy awansowały KS Grabówka i Narew Choroszcz.

SPOKOJNYCH WAKACJI I NIECH SZYBKO NADCHODZI KOLEJNY SEZON!

Zdjęcie: PATRYK FOTOGRAFUJE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.