Podlaska Piłka

Okręgówka

Raport przedsezonowy: Pomorzanka Sejny – gotowi na czwartą ligę

Dziś udajemy się w podróż na północ województwa podlaskiego, do Sejn. Tamtejsza Pomorzanka po rundzie jesiennej rozgrywek klasy okręgowej zajmuje wysokie czwarte miejsce. Ale apetyt ma na więcej.

Przede wszystkim dziękujemy za kontakt z klubu. To jeden z zawodników, jednocześnie działacz klubu sam skontaktował się z nami, chcąc podzielić się wydarzeniami z klubu. To bardzo budujące podejście!

Z racji tego, że nieczęsto piszemy o Pomorzance, zacznijmy od podstaw, czyli od sytuacji kadrowej i finansowej. -W kadrze mamy ponad 20 zawodników, zarząd i trener nie zmieniają się od dłuższego czasu. A pieniądze? Jak wszędzie, nie są imponujące, ale wystarcza na podstawowe potrzeby – mówią działacze klubu.

Sytuacja jest na tyle stabilna, że Pomorzanka zajęła wysokie, czwarte miejsce, w rundzie jesiennej. Ale apetyt jest w Sejnach na więcej. Jak mówią zawodnicy, czwarte miejsce ich cieszy, ale stać ich na więcej i chcieliby powalczyć w rundzie wiosennej o miejsce dające awans. Plany są realne, bo Pomorzanka traci do drugiej Rudni tylko 3 punkty. -Na wiosnę nie oddamy już łatwo punktów. Najbardziej szkoda tych oddanych walkowerem, kiedy wygraliśmy u siebie na boisku 4:0 z Krypnianką Krypnozapowiadają piłkarze. Szansa na rewanż będzie już na początku rundy wiosennej, pierwszy mecz na wiosnę Pomorzanka zagra właśnie z Krypnianką.

Przygotowania do rundy wiosennej idą już w Sejnach pełną parą. Drużyna rozegrała dwa sparingi, obydwa ze Spartą Augustów. Jeden z nich zakończył się remisem 2:2, drugi wygrała Sparta 5:4.

Mamy nadzieję, że od teraz będziemy na bieżąco z wydarzeniami w Pomorzance.

Zdjęcia https://www.facebook.com/Pomorzanka-Sejny-459200427481358/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.