3 liga

Futbol.pl obszernie o Ruchu Wysokie Mazowieckie

Poniżej zamieszczamy fragmenty tekstu autorstwa Grzegorza Sawickiego z futbol.pl, który bardzo obszernie opisał sytuację w Ruchu Wysokie Mazowieckie, plany prezesów, dotyczące wzmocnień, szkolenia i współpracy z miastem. Całość dostępna pod linkiem

KLIKNIJ TUTAJ

*

Z wielkim zadowoleniem przedstawię klub w dzisiejszej publikacji. Powód prosty: Jest to klub z “mojego” Podlasia…Dopiero trzeci, którego włodarzy udało mi się namówić do współpracy, ale to już jest progres. Ruch Wysokie Mazowieckie- jeden z nielicznych trzecioligowców  z północno-wschodniej części kraju. 

Ruch jest klubem prosperującym bez większych problemów, jeśli chodzi o płynność finansową. Jak dobrze wiemy, kluby trzecioligowe często borykają się z problemami budżetowymi. Szczególnie na Podlasiu kwestie finansowe stanowią ogromną bolączkę, Ciężko jest dorównać pod tym względem zespołom z silniejszych gospodarczo rejonów Polski. 

Prezes klubu, Bogusław Bieliński, podkreśla bardzo dobrą współpracę na linii klub- miasto.

– Ze względu na dobrą współpracę z samorządem miejskim budżet na III ligę mamy zapewniony. W zdecydowanej większości, bo gdzieś w granicach 95% pochodzi on z dotacji z Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie.  Na tle rywali – ciężko nam powiedzieć, bo trzeba by było znać budżet każdego klubu. My sporządzamy plan budżetowy na daną rundę rozgrywek i staramy się go trzymać. Ogólnie budżet klubu w III lidze oscyluje gdzieś w granicach 900-950 tysięcy złotych. Natomiast, co warto podkreślić, nie zdarzyły nam się problemy związane z płynnością finansową, a jak dochodzą nas słuchy z tym w klubach III ligowych bywa różnie.

Ruch Wysokie Mazowieckie może pochwalić się z pewnością imponującą jak na podlaskie warunki (i nie tylko), bazą treningową. PZPN docenił ten fakt i w listopadzie 2016 roku rozegrany został na tutejszym stadionie mecz towarzyski Polska-Irlandia  w kategorii U-15.

– Dzięki inwestycjom przeprowadzonym przez Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie w 2016 roku baza treningowa naszego klubu wygląda co najmniej zadowalająco.

Istnieje też mankament w kwestii zaplecza, jest to brak boiska o sztucznej nawierzchni. Docelowo w planach jest wyposażenie w takową, obecnego boiska treningowego. Wiceprezes klubu podkreśla, że trwają na dany moment “bardzo” wstępne rozmowy na ten temat.

Zainteresowanie klubem w samym mieście czy w okolicznych mniejszych miejscowościach jest duże. Frekwencja na meczach jest może niezbyt imponująca, ale nie zapominajmy, że polski kibic to z reguły kibic sukcesu.  Ruch, obecnie musi spoglądać raczej w dół tabeli i walczyć o utrzymanie w 3 lidze.

Zachęcamy do przeczytania całości, klikając w link na początku tekstu. Naprawdę warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *