www.podlaskapilka.pl

bo swojskie smakuje lepiej

3 liga

Tomasz Porębski w FC Blaubeuren. Popularny klub wśród Polaków

Występujący jesienią w Olimpii Zambrów Tomasz Porębski związał się z niemieckim klubem FC Blaubeuren.

Zawodnik poinformował o tym na swoim Twitterze, wrzucając filmik z miejsca, w którym przebywa za zachodnią granicą.

https://twitter.com/toma2421/status/1093269918580117512

FC Blaubeuren to popularny kierunek wśród polskich piłkarzy. Grało tam swego czasu 8 zawodników z Polski, którzy jednocześnie pracowali w jednej z dużych firm w okolicy. Większość z tych historii zaczyna się tak samo. Polecenie przez znajomego, praca w Niemczech i występy w tamtejszym zespole. Właśnie w ten sposób do drużyny trafił Łukasz Cichy, który grał lub wciąż gra w niemieckim klubie. Niestety, trudno znaleźć informacje o tym zespole, bo gra na ósmym poziomie rozgrywkowym w Niemczech… Wiemy tylko, że najważniejszą osobą w klubie jest prezes Muhammet Özdogan.

Jeśli jednak dane umieszczone na portalu Transfermarkt są prawdziwe, to wynika z nich, że w klubie, poza Porębskim, gra jeszcze dwóch Polaków Mateusz Jacak i Tomasz Strzelec.

Herb klubu FC Blaubeuren

Swego czasu o transferach Polaków do tego klubu napisała Gazeta Krakowska. Czytamy w niej tak:

Poziom piłkarski jest trochę niższy od polskiej IV ligi. – Można powiedzieć, że to polska drużyna. Jeżeli chodzi o poziom piłkarski, to w porównaniu do Wiślanki, w której teraz występuję, jest dużo niższy. Bywały tam mecze, że się wychodziło i wygrywało 4 czy 5:0. Podobnie z sędziowaniem, które było dramatyczne. Nawet gorsze niż u nas – śmieje się zawodnik.

Ósma liga niemiecka charakteryzuje się jednak wyższym poziomem infrastruktury sportowej od polskich niższych lig. Stadiony, murawy czy klubowe budynki jakością odbiegają od tych znanych w naszych rozgrywkach. – Przeciętna wielkość stadionu to około dwa tysiące miejsc. Ale takiej frekwencji nie ma. Ludzi przychodzi dużo mniej, ale zarazem więcej niż w Polsce. Za to największe różnice widać w murawie. Jeśli któryś klub już to robił, to był to już poziom pierwszoligowy. Prawie jak stół – podsumował Cichy. 

Czytaj więcej: https://gazetakrakowska.pl/praca-znajomi-i-mecz-polski-zespol-w-niemieckiej-lidze/ar/10109910#sport

Mimo wszystko, życzymy Tomkowi powodzenia!

Facebook klubu (źródło zdjęcia) : https://www.facebook.com/pages/category/Sports-Club/FC-Blaubeuren-eV-200805736737091/

Profil na transfermarkt.com – https://www.transfermarkt.com/fc-blaubeuren-1995/startseite/verein/29128


ZOSTAW ODPOWIEDŹ