Folklor podlaskich boisk

Był taki klub: Relax Uhowo

Wracamy do serii, w której prezentujemy nieistniejące już kluby w województwie podlaskim. Dziś jesteśmy w Uhowie, miejscowości położonej kilometr od Łap.

Klub Relax Uhowo, później przekształcony w KS Uhowo, istniał w latach 2001-2011. Nigdy nie awansował do klasy okręgowej, grał najwyżej na poziomie A klasy. Siedmiokrotnie rywalizował w Pucharze Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Ostatnią rundą w wykonaniu zawodników KS-u Uhowo była runda jesienna sezonu 2011/2012, po której doszło do wycofania drużyny z rozgrywek B klasy.

W Uhowie, po Relaksie i KS-ie, zostało miejsce na całkiem niezłe boisko, wystarczające na rozgrywanie meczów A klasy. Po drobnym liftingu oczywiście.

bty
bty

Na szczęście już wtedy był internet, w którym ślady po KS-ie Uhowo pozostały. Oto one.

Relacja z meczu derbowego KS Uhowo – Husaria Łapy http://kshusarialapy.futbolowo.pl/news,1207113,ks-uhowo-ks-husaria-lapy-0-1-0-0-.html#

Życzymy mieszkańcom Uhowa, żeby znów mogli podziwiać swoich piłkarzy w akcji!

1 KOMENTARZ

  1. Początki klubu sięgają 1946 r. Jako LZS Uhowo występował w „C” klasie, a po roku w „B”.
    W 1956 r. LZS awansował do „A” klasy. W 1996 r. jako „RELAX” Uhowo w wyniku reorganizacji ligi wywalczył awans do białostockiej ligi okręgowej. W sezonie 96/97 zajął ostanie miejsce i grał dwumecz z „POGONIĄ” ŁAPY o utrzymanie – oba przegrał (3:0 d i 6:3 w) i spadł do „A” klasy. Po sezonie 2002/03 został rozwiązany, a w 2004/05 wznowił rozgrywki w „B” klasie jako „KS” Uhowo. Został wycofany z rozgrywek po rundzie jesiennej 2011/12.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *