4 liga

Jest nowy zarząd Tura! Koniec bezkrólewia

Karol Car, Rafał Iwaniuk i Tomasz Wołosik – oto skład zarządu Tura Bielsk Podlaski. Nowe władze klubu powołano w czwartek.

-To osoby związane z bielskim środowiskiem piłkarskim od lat. Jest to chyba najmłodszy zarząd w historii klubu, średnia przekracza ledwie 30 lat, ale składa się z pasjonatów, ludzi związanych z Turem emocjonalnie – czytamy w relacji ze spotkania na facebooku Tura. 

“Bezkrólewie” trwało w klubie od czerwca 2018 roku, kiedy to Sergiusz Zinowczyk zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa. Później do dymisji podał się cały zarząd. Przyszły trudne czasy dla Tura.

W trakcie sezonu trener Paweł Bierżyn mówił, że drużyna potrzebuje wzmocnień, ale nie ma z kim o tym rozmawiać, bo w klubie nie ma nikogo, kto podejmowałby takie decyzje. “Powinnyśmy się cieszyć, że jeździmy na mecze”mówił Bierżyn po wyjazdowej porażce z MOSP-em Białystok. Mimo problemów, zawodnicy dokończyli rundę jesienną.

Rola trenera miała być jednak bardziej znacząca niż tylko prowadzenie zespołu. -Dzisiejsze wydarzenie poprzedziła seria kilkumiesięcznych rozmów, dyskusji oraz starań, które koordynował trener Paweł Bierżyn. Powiedzmy szczerze, bez jego determinacji i poświęcenia dla sprawy Tur nie przetrwał by tego kryzysu napisano na facebooku Tura.

Trzymamy kciuki, żeby wszystko w Bielsku Podlaskim szło już w dobrą stronę.

Źródło: https://www.facebook.com/turbielsk/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.