Piłka kobieca

Płeć piękna też kopie. “Nic o piłce kobiecej?”

Pytanie zawarte w tytule postu zadał mi ostatnio na facebooku pan Jacek Piotrowski, który zajmuje się pisaniem o piłce na portalu Tylko Kobiecy Futbol. Odpisałem, że prowadzę portal w pojedynkę, a wpisy o rozgrywkach płci pięknej nie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wiadomo, wśród nas, mężczyzn, powinny cieszyć się zainteresowaniem nieco większym.

Na pytanie, dlaczego “piłka w szpilkach” interesuje nas niewiele, odpowiedzi poszukamy innym razem. Dziś sprawdźmy, co działo się w tej rundzie w rozgrywkach 3 ligi kobiet w województwie podlaskim.

Runda jesienna zakończyła się w listopadzie. Najlepszą drużyną były Forty Piątnica (21 punktów). Podopieczne Macieja Tarnackiego wygrały 7 meczów i 1 przegrały. Taki sam bilans punktowy mają dziewczęta z Ekosport Białystok, ale w bezpośrednich meczach tych drużyn lepsze były Forty, które wygrały ze swoimi rywalkami ostatni mecz rundy, u siebie, 3:0.

Pozostałe drużyny odstawały od Ekosportu i Fortów. Włókniarz Białystok (trzeci w tabeli) w ośmiu meczach zgromadził 12 punktów, druga drużyna Fortów – 6 punktów, a druga drużyna Ekosportu niie zapunktowała ani razu.

Pierwsza kolejka rundy wiosennej zaplanowana jest na ostatni weekend marca. Obiecuję, że będę przyglądał się in z większą uwagą, a o kobiecej piłce wreszcie będzie tu “coś”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *