Podlaska Piłka

PUCHAR

Trenerzy po meczu Tur-Jagiellonia II: zdecydowała wola walki

Trenerzy zarówno Tura Bielsk Podlaski jak i rezerw Jagiellonii zwrócili uwagę, że na wynik półfinałowego meczu pucharowego wpłynęły głównie cechy wolicjonalne zawodników.

ZAMÓW USŁUGI FOTOWOLTAICZNE W FALCON ENERGY, A FIRMA PRZEKAŻE 3% WARTOŚCI INWESTYCJI NA KLUB, KTÓRY WSKAŻESZ!

Przypomnijmy, Tur wygrał z Jagiellonią II 2:1 i awansował do finału Podlaskiego Pucharu Polski, w którym zagra z Ruchem Wysokie Mazowieckie (Ruch pokonał 3:0 KS Grabówkę).

Adrian Siemieniec trener Jagiellonii powiedział po meczu, że zawodnicy Tura bardziej chcieli wygrać to spotkanie.

„Źle weszliśmy w ten mecz od strony wolicjonalnej, było czuć, że gospodarzom bardziej zależy na awansie. My tego od strony mentalnej nie dźwignęliśmy. (…) determinacja u nich (piłkarzy Tura-red.), zaangażowanie, siły wydobyte z zakątków ich organizmów powodują, że ten mecz wygrali, uważam, że wygrali zasłużenie”powiedział po meczu trener Siemieniec.

Podobnie mecz ocenił trener Tura Paweł Bierżyn:

„W dzisiejszym meczu zadecydowała determinacja, założenia taktyczne, cechy wolicjonalne, wola walki, też motoryka. (…) Z przebiegu meczu uważam, że sytuacji bramkowych mieliśmy więcej, nastawiliśmy się na grę z kontry to przyniosło efekt i liczy się to, kto jest w finale, a nie to, kto się utrzymuje przy piłce”podsumował spotkanie Paweł Bierżyn.

Finał rozegrany zostanie 8 czerwca w Zambrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.