3 liga 4 liga

Pierwsze sparingi podlaskich gigantów

Pierwsze mecze sparingowe przed nadchodzącym sezonem rozegrały podlaskie drużyny trzecioligowe i faworyci 4. ligi.

KS Wasilków przegrał u siebie z Olimpią Zambrów 1:2. Mecz rozegrano w wymiarze czasowym 3×30 minut. Gola dla Wasilkowa strzelił Paweł Naliwajko.

Kilka dni wcześniej Olimpia, również na wyjeździe, pokonała Tura Bielsk Podlaski 3:0. Mimo wysokiej porażki, Tur nie zagrał źle.

“Nasze drużyna rozegrała całkiem poprawne 90 minut, bez bojaźni przed lepszym rywalem, próbując utrzymać się przy piłce i coś konstruować. Różnica była jednak widoczna w ilości i jakości stwarzanych sytuacji. Dla Tura najlepszą miał Patryk Stypułkowski już w 2 minucie, ale przegrał pojedynek z bramkarzem będąc sam na sam”czytamy w relacji na stronie Tura.

Gole dla Olimpii zdobyli Mateusz Ostaszewski, Kamil Zalewski i Michał Dawidowicz.

Pierwszy sparing rozegrał ŁKS Łomża. Podopieczni trenera Roberta Speichlera ulegli zespołowi Jagiellonii, występującym w Centralnej Lidze Juniorów 0:4 (do przerwy 0:1).

Z kolei w starciu dwóch beniaminków 4. ligi – lubelskiej i podlaskiej, MKS Mielnik zremisował 1:1 z Lutnią Piszczac. Gola dla Mielnika strzelił Jakub Andryszek.