Daj kamienia-felietony,vlogi

Jaka przyszłość czeka kluby z niższych lig?

Na stronie galaktycznyfutbol.pl opublikowano tekst, w którym redaktor Grzegorz Sawicki zebrał opinie osób związanych z niższymi ligami, dotyczące skutków koronawirusa dla działalności klubów, grających na niższym poziomie.

W tekście znajdziecie wypowiedzi wielu prezesów klubów, działaczy, pasjonatów, m.in. prezesa zarządu Zawiszy Bydgoszcz, czy Kasia Pijarowska z portalu “Futbol z Jajnikami”. Poproszono również moją skromna osobę o wypowiedź.

Nie sądzę, żeby kluby z niższych lig upadały ze względu na brak rozgrywania meczów. Ale pewności nie można mieć. Dużo zależy od podejścia samorządów do dotacji, na których opierają się przecież budżety klubów z niższych lig. Liczę na to, że samorządy, jeśli nakażą zwrócić część dotacji, co jest bardzo prawdopodobne, nie będą próbowały „odzyskać” więcej, niż to konieczne. A taka pokusa może się pojawić.

ZOBACZ INNE OPINIE O PODLASKIEJ PIŁCE

Problem natomiast może pojawić się z pozyskiwaniem sponsorów lub utrzymaniu tych, którzy są, bo gospodarka zdecydowanie zwolni i firmy, które przeznaczały nawet bardzo niewielkie środki na pomoc klubom, będą musiały ciąć wydatki. Obawiam się, że w pierwszej kolejności poszukają cięć w szufladzie z kasą dla klubów. Z resztą podobnie może być w samorządach, które też finansowo odczują epidemię.

Warto w tym miejscu wspomnieć o rozwiązaniu, zastosowanym przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, który zbiera pieniądze z 1% podatku, później przekazuje je klubom. W 2019 roku przekazał w ten sposób ponad 600 tysięcy złotych klubom z województwa. Myślę, że to rozwiązanie bardzo pomoże warmińsko-mazurskim zespołom przetrwać ten nieco trudniejszy czas, nawet w przypadku konieczności cięć finansowych. Marzy mi się takie rozwiązanie w moim województwie podlaskim”.

ZAGŁOSUJ W ANKIECIE NA STRONIE GŁÓWNEJ!

CZY W PRZYPADKU ZAKOŃCZENIA ROZGRYWEK, POWINNO SIĘ UZNAĆ TABELĘ Z RUNDY JESIENNEJ, CZY UZNAĆ, ŻE NIE MA AWANSÓW I SPADKÓW?

Nie publikuję wypowiedzi innych osób, żeby nie odbierać Grzegorzowi Sawickiemu efektów jego pracy nad tekstem. Zachęcam Was do przeczytania całości KLIKAJĄC W LINK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *