4 liga

Trzy szybkie z… #1 – prezes czwartoligowca

Zapraszamy na kolejny, po “w trasie po A klasie” cykl na portalu podlaskapilka.pl. Tym razem będziemy umawiać się na “trzy szybkie” z ludźmi ze środowiska podlaskiej piłki. Dziś trzy szybkie z… Tomaszem Nowackim, prezesem Sparty Szepietowo.

JUŻ NIEDŁUGO DRUGI ODCINEK I KOLEJNY BOHATER PODLASKIEJ PIŁKI!

Jak zmieniło się funkcjonowanie klubu przez tę wymuszoną przerwę w rozgrywkach?

Zdrowie nas wszystkich jest rzeczą najważniejszą w tym momencie. Musimy mieć również świadomość że niedogodności dnia codziennego nie są czyimś wymysłem, lecz zaplanowanym i niezbędnym działaniem pozwalającym zatrzymać rozwój epidemii. Takie są fakty!

Jak Sparta radzi sobie w tym trudnym czasie?

Klub praktycznie do zera ograniczył zajęcia w poszczególnych drużynach. Oczywiście trenerzy mają stały kontakt z zawodnikami i formie indywidualnego treningu starają się utrzymać formę swoich podopiecznych. Niemniej szkoda solidnie przepracowanego okresu przygotowawczego. Bardzo szkoda.

Prezes Tomasz Nowacki (czerwono-czarny dres) od kilkunastu lat sprawuje tę funkcję

Sparta od lat ma jednego trenera. Dlaczego i jak to wpływa na zespół?

Trener Robert Mioduszewski jest z nami praktycznie od momentu kiedy klub dźwigał się po rozwiązaniu w 2001 roku. Razem od A klasy do 4. ligi pisaliśmy historie klubu od nowa. Robert rozwijał swoje trenerskie umiejętności równolegle z nami, którzy uczyliśmy się tworzyć solidny klub i organizować jego codzienność. Obecnie Robert jest oczywistą, jedną z najwartościowszych części klubu. Jeżeli kiedyś w przyszłości uzna że należy zakończyć swoją przygodę z piłką, to w klubie będzie miał zawsze swoje honorowe miejsce. Takie jest moje i nie tylko moje zdanie. Myślę że pozycja jaka zajmuje drużyna w 4. lidze już od dobrych kilku sezonów, jest najlepszym wyznacznikiem trenerskich i menadżerskich umiejętności trenera Roberta Mioduszewskiego.

_______

Sparta po rundzie jesiennej zajmuje 10. miejsce z dorobkiem 18 punktów. Nad strefą spadkową ma 11 punktów przewagi, traci natomiast do lidera 22 punkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *