4 liga

Sokół rozbił się o Dąb

W zaległym meczu z rundy jesiennej Dąb Dąbrowa Białostocka pokonał Sokoła Sokółkę.

Gospodarze z Sokółki byli faworytem meczu i lepiej go zaczęli. Najpierw bramkarz Sokoła obronił rzut karny, a już w 6. minucie niewykorzystana sytuacja zemściła się – strzałem głową bramkarza gości pokonał Michał Łabieniec. W 22. minucie był już remis – strzał Dudziuka znalazł drogę do bramki Sokoła, a w 27. minucie Dąb już prowadził po bramce Sołowieja.

JESZCZE NIEDAWNO DĄB MIAŁ DUŻE PROBLEMY!

Po przerwie kolejny cios zadał Dąb – w 47. minucie ponownie Dudziuk zaskoczył obronę Sokoła i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, skierował głową piłkę do siatki. Cały czas lepszy był Dąb – potwierdził to w 78. minucie – czwartą bramkę zdobył zmiennik – Patryk Ołów. Sokół strzelił jeszcze drugą bramkę, ale zbyt późno, bo w 93. minucie. W derbach powiatu sokólskiego Dąb pokonał Sokoła 4:2, a radość gości była uzasadniona.

W tabeli Sokół pozostał na 6. miejscu, a Dąb oddalił się od strefy spadkowej.