3 liga

Słaba jesień trzecioligowców

Reprezentanci województwa podlaskiego, w tym sezonie rozgrywek 3. ligi nie spisali się dobrze. Wygrali wspólnie tylko 11 na 54 rozegrane mecze. Najlepsza z nich – Olimpia – w tabeli jest dopiero na 12. miejscu.

Ruch zajął miejsce 15. – czyli o jedno miejsce nad strefą spadkową, i do końca będzie musiał walczyć o pozostanie w 3. lidze. KS Wasilków prawdopodobnie przygodę z ligą zakończy po jednym sezonie. W 18. meczach uzbierał tylko 8 punktów. Zgodnie z przedsezonowymi przewidywaniami trzecioligowych obserwatorów, zamyka ligową tabelę ze stratą ośmiu punktów do znajdującej się nad nim Polonii Warszawa.

Ostatnia kolejka była odzwierciedleniem całej rundy. Ruch zremisował u siebie ze Zniczem Biała Piska 1:1, i był to ósmy remis Ruchu w tym sezonie (najwięcej w lidze). KS Wasilków przegrał na wyjeździe z 1:4 z Pelikanem Łowicz (14. porażka w sezonie – najwięcej w lidze), a Olimpia uległa na boisku rywala Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 2:1.

Zespoły z województwa podlaskiego w tej rundzie zdobyły tylko 30% możliwych do zdobycia punktów. W 54. meczach strzeliły 66 goli, a straciły aż 105. Mimo że KS Wasilków zanotował najwięcej porażek, nie był ostatni w tabeli meczów wyjazdowych. Słabsza okazała się w tym zestawieniu Lechia Tomaszów Mazowiecki. Dwaj podlascy trzecioligowcy byli jednak najsłabsi w tabeli meczów domowych (ostatni KS Wasilków, przedostatni – Ruch).

Nie były również w czołówce, jeśli chodzi o klasyfikację Pro Junior System. Olimpia zajęła 12. miejsce, KS Wasilków – 14., a Ruch uplasował się na 16. miejscu w tym zestawieniu.

Poniżej przedstawiamy statystyki drużynowe, pochodzące ze strony regiowyniki.pl.

OLIMPIA ZAMBRÓW
RUCH WYSOKIE MAZOWIECKIE
KS WASILKÓW

Zdjęcie: https://www.facebook.com/OlimpiaZambrow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *