bo swojskie smakuje lepiej

4 liga

Ruszyła 4 liga! Niespodzianka w Siemiatyczach

Liderzy rozgrywek 4 ligi podlaskiej w pierwszej kolejce nie powiększyli dorobku punktowego. Warmia przegrała 0:1 w Siemiatyczach, a KS Wasilków przełożył mecz z MOSP-em Białystok.

Pierwszy wiosenny mecz w późniejszym terminie rozegra też trzeci w tabeli KS Michałowo (spotkanie ze Spartą Szepietowo przełożono na 15 maja). Spośród rozegranych meczów najciekawiej było w Siemiatyczach, gdzie gospodarze niespodziewanie wygrali z wiceliderem, Warmią Grajewo.

Warmia przeważała, częściej była przy piłce, częściej przebywała na połowie rywala, ale niewiele z tego wynikało. -Gospodarze zagrali bardzo dobry mecz, my byliśmy zbyt chaotyczni i nieskuteczni – mówili po meczu działacze Warmii. Cresovia grała bardzo defensywnie, ale skutecznie. Udało się jej wykorzystać jedną z niewielu okazji do zdobycia gola. W 70. minucie meczu bramkarza Warmii pokonał Barwiejuk. Cresovia bardzo dobrze rozpoczęła wiosnę. Tydzień temu 3:1 pokonała KS Śniadowo w zaległym meczu z rundy jesiennej. To ważne punkty dla Cresovii, bo z ligi mogą spaść w tym roku aż cztery drużyny.

Z dużym prawdopodobieństwem jedną z nich będzie KS Śniadowo, który przegrał z Cresovią tydzień temu, a w ten weekend 0:2 uległ Biebrzy Goniądz.

3 punkty zdobył Tur Bielsk Podlaski, który pokonał na wyjeździe 2:0 Dąb Dąbrowa Białostocka. Bramki padły w drugiej połowie. Na 1:0 strzelił w 70. minucie Łukasz Popiołek, wykorzystując sytuacją sam na sam. W doliczony czasie meczu drugą bramkę strzelił Patryk Stypułkowski, najlepiej odnajdując się w podbramkowym zamieszaniu.