bo swojskie smakuje lepiej

3 liga

Jeden punkt trzecioligowców

Inauguracja rundy wiosennej przez dwóch podlaskich trzecioligowców nie wypadła imponująco. ŁKS i Olimpia zdobyły razem tylko 1 punkt.

ŁKS Łomża przegrał na własnym boisku wysoko i zasłużenie ze Zniczem Biała Piska 0:3. Już w 2 minucie goście wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z 35 metrów głową przedłuża zawodnik gości. Bramkarz odbija piłkę, ale dobija ją jeden z rywali. Do przerwy jest jednak 0:2. Pod koniec pierwszej połowy goście wykonali długi wrzut z autu, wykorzystując bierność obrońców ŁKS-u. Piłkę z bliskiej odległości do bramki kieruje napastnik Znicza. Wynik na 0:3 w drugiej połowie ustala Karol Kosiński.

Cały mecz dostępny poniżej (transmisję przeprowadził portal mylomza.pl).

Lepiej wypadła Olimpia Zambrów, która zremisowała 2:2 z Huraganem Morąg. Zambrowianie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak goście za każdym razem skutecznie odpowiadali. Przy stanie 1:0 dla Olimpii, goście nie wykorzystali rzutu karnego. Z 11 metrów nie trafił Karol Maciążek. W końcówce meczu to jednak Olimpia była bliższa zgarnięcia 3 punktów, ale zawiodła skuteczność.

W niedzielę swój mecz rozegra Ruch Wysokie Mazowieckie. O godzinie 11:00 zagra na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki.