4 liga

Raport przedsezonowy: Warmia Grajewo i Wissa Szczuczyn

Do rozpoczęcia rundy wiosennej na Podlasiu zostało już tylko 30 dni, w klubach czwartoligowych przygotowania do sezonu powoli wkraczać będą w decydującą fazę. Dziś zaglądamy do Grajewa i Szczuczyna.

Warmia Grajewo daleka jest jeszcze od wysokiej formy z jesieni. W ostatnim sparingu, z grającą w IV lidze mazowieckiej (północ) Koroną Ostrołęka, zagrała słabo i przegrała aż 0:5.

Przygotowania do sezonu rozpoczęto jednak w Grajewie dobrze, od zwycięstwa 5:2 nad Pojezierzem Prostki. Rywal Warmii gra na co dzień w okręgówce warmińsko-mazurskiej.

“W 40 minucie Edison niefortunnie zaskoczył Sobolewskiego i wyprowadził Pojezierze na prowadzenie. Kilka minut później Rafał Bieńko z Prostek …pięknie się zrewanżował i zdobyliśmy gola po jego strzale do własnej bramki. Tak więc do przerwy po dwóch samobójczych golach był remis 1:1. W drugiej połowie na boisko wszedł Tomasz Dzierzgowski i zdobył dwa gole wyprowadzając Warmię na prowadzenie. Ambitny zespół z Prostek zdobył drugiego gola, którego strzelił… Rafał Bieńko, tym razem trafiając do właściwej bramki. W końcówce meczu dwa gole dla WARMII zdobyli nastolatkowie – najpierw trafił Krystian Wójcicki a piątego gola strzelił debiutujący w zespole seniorów 15-letni Jakub Drozdowski” – czytamy w relacji na stronie Warmii Grajewo.

Wissa Szczuczyn na początku lutego zremisowała 1:1 z drużyną Śniardwy Orzysz, grającą w klasie okręgowej na Warmii i Mazurach.

Nasi zawodnicy nie wykorzystali kilku stuprocentowych okazji do zdobycia gola. W naszym zespole wystąpiło trzech nowych zawodników, którzy wiosną będą reprezentować nasz klub w czwartoligowych rozgrywkach. Bartosz Szaraniec były zawodnik MKS-u Ełk, Łukasz Tercjak – Znicz Biała Piska, Mateusz Mikołajczak – Jagiellonia Białystok. opisują działacze Wissy.

W innym meczu kontrolnym Wissa zagrała z juniorami MŁKS-u Łomża, którzy grają w lidze makroregionalnej. Na boisku lepsi byli, co oczywiste, seniorzy Wissy, którzy wygrali 3:0.

W pierwszej kolejce rundy wiosennej Wissa będzie pauzować, zagra dopiero 23 lub 24 marca na wyjeździe z KS-em Śniadowo. Warmia natomiast wiosnę rozpocznie od wyjazdowego meczu z Cresovią Siemiatycze.

Zdjęcie: https://www.facebook.com/Wissa-Szczuczyn-315734738526747/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *